Skočiť na hlavný obsah

Prosím o radu, ako na prírodné farby do bielkovej polevy

dňa 01.02.2016 12:07

Zdravím, prosím o radu. Možno niektorá používate prírodné farby do "polevy", alebo na kreslenie na medovníčky a nemáte problém sa o svoje skúsenosti podeliť. Medovníčky pečiem len pre svoje vnúčatká, ale mamičky sú zásadne proti používaniu kupovaných potravinových farieb. Farebné medovníčky sa deťom páčia a na jar mi pripadajú také aktuálne. Neviem si predstaviť, aké by to mohlo byť farbivo, aby bolo chutné a zafarbilo bielka. Mám zavarené čučoriedky, tak skúsim dať šťavu, alebo jemne prepasírovať, ešte ma napadla čokoláda,jahody majú asi málo farbiva..., ale ako na žltú farbu, zelenú, modrú...? Vôbec nemám predstavu, je vôbec nejaká taká farebná potravina ? Ďakujem za každú radu. 

Komentáre 5

demko dňa 03.02.2016 - 08:34

Skús pozrieť: http://www.familyzone.sk/ako-si-vyrobit-doma-prirodne-potravinarske-farbivo/

Tonka 57 dňa 07.02.2016 - 11:42

Kľudne daj farbu - potravinársku. Veď tam ide len po kvapke, v cukríkoch je tých éčok viac...

 

zinka16 dňa 02.03.2016 - 11:15

Tiež si myslím, že to tie mamičky už vážne preháňajú..... veď do bielka ide iba na špic špáradla farby... a vôbec-cukor v poleve im nevadí?SmútokDúfam, že moja nevesta bude "normálna" baba a nebudem sa musieť báť niečo svojim vnúčatám upiecť....

jana81 dňa 02.03.2016 - 22:36

Vzdy som na tym rozmyslala a nakoniec predsalen prisla takato objednavka. A prisla som na tieto: zelena - suseny zeleny jacmen, hneda - kakao, oranzova - tekvica hokaido (to makke vnutro), zlta - zltok, ruzova- stava z malin (aj mrazenych), fialova - cvikla (ta je ale taka smutna). 

Nevyhody: okrem kakaa, su vsetky farby velmi blede

Vyhody: polevy su ovela chutnejsie - hlavne ta malinova je uuuple mnam.